Packshot odzieży BHP
Fotografia produktowa odzieży ochronnej nazywanej często potocznie „roboczą” należy do tego rodzaju zdjęć, które są stosunkowo bardziej wymagające niż pozostałe, ponieważ przedmiot takiej sesji jest wyjątkowo trudnym obiektem do modelowania. Przyczyniają się do tego głównie materiały wykorzystywane do produkcji takich ubrań. Sztywne i trudne w modelowaniu tworzywo nastręcza wielu problemów, nie daje się uformować, dlatego rozwiązaniem jest składanie ubrania z kilku zdjęć.
Składanie ubrań
Gdy ubranie na manekinie nie pozwala się ułożyć tak jakbyśmy tego chcieli, stosujemy „montaż”, ponieważ tylko w ten sposób możemy „ujarzmić” trudny do opanowania materiał. Rękaw osobno, tułów, nogi, szelki – dążymy do jak najatrakcyjniejszego przedstawienia finalnego zdjęcia. Rękaw można naciągnąć klamrami, nogawki wypełnić tubą, a tułów ściągnąć, by się napiął i był bardziej gładki.
Gotowe elementy
Z tak przygotowanych elementów montujemy zdjęcie typu duch. Ważne jest, żeby zachować proporcje pomiędzy poszczególnymi częściami, gdyż moglibyśmy nie oddać charakteru fotografowanego obiektu. Trzeba zadbać o naturalne ułożenie np. rękawów, ponieważ kiepsko złożone będzie sztucznie wyglądać. Szwy, talia, kołnierz – poprawiamy na końcu, choć nie jest to regułą.
Zobacz też zdjęcia odzieży roboczej
Zapraszamy do śledzenia nas na FB oraz IG.