Zadzwoń 0048 533 410 388
Wygoda 7, 28-313 Imielno
kontakt@bezcieniowa.pl

Jak fotografować ubrania na dzieciach do sklepów internetowychJeśli prowadzisz sklep internetowy z ubraniami dla dzieci, zapewne chcesz, aby Twoje produkty wyglądały atrakcyjnie i profesjonalnie na zdjęciach. Fotografowanie ubrań na dzieciach to nie tylko sposób na pokazanie fasonu, koloru i materiału ubrań, ale także na rozwijanie kreatywności, umiejętności i pasji dzieci. Jak fotografować zatem ubrania na dzieciach do sklepów internetowych?

Przygotowanie do sesji

Zanim zaczniesz robić zdjęcia, musisz zadbać o kilka rzeczy:

  • Wybierz modeli. Ważne jest, aby dzieci były zainteresowane i chętne do współpracy, a także aby pasowały do stylu i charakteru Twojej marki. Pamiętaj, że dzieci będą reprezentować Twój produkt i przekazywać emocje związane z nim. W naszym studio współpracujemy ze świetnymi dzieciakami, które mają już doświadczenie przed obiektywem.
  • Dobierz ubrania i akcesoria z Twojej kolekcji, które chcesz sfotografować. Ubrania powinny być czyste, wyprasowane i dopasowane do rozmiaru i wieku dzieci. Akcesoria, takie jak czapki, szaliki, rękawiczki czy zabawki, mogą dodać uroku i życia zdjęciom. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z ilością i wielkością akcesoriów, aby nie zasłonić ubrań.
  • Zdecyduj czy chcesz zdjęcia w studio czy w plenerze. Bez względu na miejsce jakie wybierzesz musisz zadbać o odpowiednie oświetlenie i warunki pracy, dlatego warto zaufać profesjonalistom, którzy na co dzień wykonują tego typu zdjęcia. Zatem jeśli masz budżet zatrudnij fotografa i stylistę. Pomogą Ci uzyskać najlepsze efekty wizualne i techniczne. Fotograf będzie odpowiedzialny za ustawienie światła, kadrowanie i ekspozycję zdjęć, a stylista za dopasowanie i poprawianie ubrań i akcesoriów na dzieciach.
  • Przygotuj dzieci do sesji. Upewnij się, że dzieci są wypoczęte, najedzone i zadowolone. Wyjaśnij im, co będą robić i dlaczego. Zachęcaj je do zabawy i spontaniczności. Daj im czas na przerwy i odpoczynek. Unikaj zmuszania dzieci do robienia czegoś, czego nie chcą lub czego się boją. Pozwól im na wprowadzanie własnych pomysłów. Im lepiej dziecko poczuje się na sesji tym lepszy efekt finalny.
Chłopiec w piżamie, kurtce i bluzie.

Wykonywanie zdjęć

Gdy wszystko jest gotowe, możesz przejść do robienia zdjęć. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

  • Rób zdjęcia z różnych kątów i odległości. Pokaż całą sylwetkę dziecka, a także szczegóły ubrań, takie jak guziki, kieszenie, hafty czy nadruki. Zrób zdjęcia z przodu, z tyłu i z boku. Zrób też zdjęcia zbliżeniowe, na których widać twarz i wyraz dziecka.
  • Używaj naturalnego i jasnego światła. Unikaj ciemnych i ocienionych miejsc, które mogą zniekształcić kolory i szczegóły ubrań. Unikaj też bezpośredniego słońca, które może oślepić dziecko i spowodować nieestetyczne cienie. Jeśli robisz zdjęcia w studio, używaj miękkiego i rozproszonego światła, które odbija się od białego tła lub ekranu fotograficznego. Jeśli robisz zdjęcia w plenerze, wybierz porę dnia, kiedy światło jest najbardziej korzystne, np. rano lub wieczorem.
  • Kieruj dzieckiem i podpowiadaj mu, jak ma się ustawiać i jaki ma mieć wyraz twarzy. Pamiętaj, że dziecko ma pokazać charakter i zalety ubrań, a także wywołać emocje u potencjalnych klientów. Zachęcaj dziecko do zmiany pozycji, ruchów i spojrzeń, aby uzyskać różnorodne i dynamiczne zdjęcia. Nie narzucaj dziecku sztywnych i nienaturalnych póz, ale pozwól mu być sobą i bawić się.
  • Robiąc zdjęcia, sprawdzaj je na bieżąco na ekranie aparatu lub komputera. Zwracaj uwagę na to, czy wszystko jest ostre, czy nie ma żadnych zagnieceń, włókien, brudu czy innych niedoskonałości na ubraniach, czy nie ma żadnych niepożądanych elementów w tle. Jeśli coś Ci się nie podoba, popraw to i zrób zdjęcie ponownie.
Modeling dziecięcy

Podsumowanie

W tym artykule podaliśmy Ci kilka wskazówek, jak fotografować ubrania na dzieciach do sklepów internetowych. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci w przygotowaniu i wykonaniu takiej sesji fotograficznej. Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz więcej porad, napisz do nas. Jeśli uznasz, że lepiej zaufać profesjonalistom, z wielką przyjemnością wykonamy dla Ciebie zdjęcia Twojej kolekcji na naszych modelach.

Przejdź do początku strony