Zadzwoń 0048 533 410 388
Wygoda 7, 28-313 Imielno
kontakt@bezcieniowa.pl

Jak atrakcyjnie zaprezentować ubrania? Poznaj zdjęcia na manekinie typu „duch”Zdjęcia typu „duch” zdobywają coraz większą popularność, są atrakcyjniejsze sprzedażowo i tańsze niż wykonywanie zdjęć ubrań z wykorzystaniem modelki bądź modela. Zdjęcia na niewidocznym manekinie to kierunek, w którym idzie coraz więcej sklepów internetowych, ale nie tylko. Coraz częściej spotykamy je także w katalogach, ulotkach, banerach itp. Zastanawiasz się czy warto w nie inwestować? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części wpisu.

Ubrania można fotografować na trzy sposoby:

Zdjęcia „na płasko” – są to zdjęcia najszybsze do wykonania i co za tym idzie najtańsze, z drugiej strony nie oddają w pełni wyglądu danego przedmiotu – ubrania wyglądają na większe niż w rzeczywistości i trudno sobie wyobrazić jak prezentują się na człowieku.

Zdjęcia na modelu/modelce – najdroższe i najbardziej czasochłonne. Wymagają zaangażowania większej ilości osób, a co za tym idzie dogrania terminów (co wbrew pozorom może być problematyczne). Zaangażowanie modelów bądź modelek wiąże się z diametralnym wzrostem kosztów. Dodatkowo piękny model lub modelka może nam odwrócić uwagę od tego co najważniejsze, a mianowicie – prezentowanego ubrania.

Zdjęcia odzieży typu duch, czyli zdjęcia na niewidocznym manekinie. Zdjęcia są wypełnione w środku, wyglądają jakby były na manekinie, ale manekina nie ma. Jest to najtrudniejszy sposób fotografowania ubrań, wiąże się z wykonaniem kilku zdjęć, które następnie montuje się, by wyglądały naturalnie (montaż wymaga dużej precyzji). Plusem tego typu zdjęcia jest to, że od razu widzimy jak ubranie układa się na ciele, skupiamy się na nim, ponieważ nic nie odwraca naszej uwagi (np. model lub manekin). Widzimy jak dana rzecz wygląda zarówno na zewnątrz jak i w środku. No i co tu ukrywać zdjęcia te wyglądają profesjonalnie i „apetycznie”. Cenowo plasują się pośrodku, są droższe niż zdjęcia „na płasko”, ale tańsze niż zdjęcia na modelu.

Przejdź do początku strony