Zadzwoń 0048 533 410 388
Wygoda 7, 28-313 Imielno
kontakt@bezcieniowa.pl

CennikPrzedstawiamy poglądowy cennik zdjęć produktowych (packshotów). Wszystkie ceny są brutto.

Podane kwoty dotyczą ceny za jedno finalne zdjęcie poddane pełnej obróbce i wycięciu z tła.

Rodzaj zdjęćIlość zdjęć 10-19Ilość zdjęć 20-30Ilość zdjęć 31-60powyżej 60 zdjęć
ubrania: zdjęcia typu duch42 zł35 zł26 zł22 zł
ubrania: wieszak/płasko40 zł34 zł25 zł21 zł
zdjęcia obuwia22 zł19 zł17 zł15 zł
zdjęcia galanterii35 zł27 zł22 zł17 zł
zdjęcia biżuterii71 zł64 zł54 zł49 zł
zdjęcia zegarków50 zł40 zł34 zł30 zł
packshoty innewycena indywidualna
zdjęcia reklamowewycena indywidualna

Przypisy do tabeli:

 • Niniejsza tabela zawiera orientacyjne ramy cenowe. Ostateczna wycena zależy od rodzaju produktu (m.in. stopnia przezroczystości i skomplikowania struktury fotografowanego obiektu oraz jego skłonności do wszelkiego rodzaju zafarbów) i oczekiwań klienta co do finalnego efektu (poziom retuszu). Cenimy sobie indywidualne podejście, dlatego zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.
 • Zdjęcia produktowe na modelach: ceny zaczynają się od 27 zł brutto za jedno finalne zdjęcie wraz z przygotowaniem, prasowaniem i układaniem ubrania na modelu oraz pełną obróbką graficzną i retuszem. Zadzwoń lub napisz i zapytaj jaka jest cena za 1 zdjęcie na modelu/modelce przy danej liczbie zdjęć, która wyjdzie przy pojedynczym zleceniu, a jaka jest cena przy stałej współpracy. Podaj rodzaj ubrania, liczbę produktów do zdjęć, oraz ile zdjęć ma przypadać na produkt.
 • Przy nawiązaniu stałej współpracy gwarantujemy atrakcyjne rabaty!
 • Zapytaj o dokładną wycenę packshotów! Wypatruj rabatów na naszym FB oraz IG. W zapytaniu w formularzu uwzględnij:
  • rodzaj produktów
  • liczbę produktów
  • liczbę zdjęć każdego produktu

Packshoty cennik

Podążając za tymi wskazówkami, będziesz w stanie zorientować się jaki budżet będziesz musiał przeznaczyć na fotografię swoich produktów, jeśli zdecydujesz się zlecić taką usługę.

Jeśli chcesz uniknąć wgłębiania się w tabelę możesz po prostu do nas zadzwonić i poprosić o wycenę. Nie ukrywamy, że im więcej zdjęć zlecisz, tym lepszą cenę za sztukę otrzymasz.

Prace nieujęte w powyższym cenniku podlegają indywidualnej wycenie

Zobacz nasze realizacje

Realizacje znajdziesz w menu naszej strony internetowej.

Informacje dodatkowe


Ile kosztuje packshot?

Packshot, czyli zdjęcie produktu robione najczęściej na białym tle bez dodatkowej aranżacji. Tego typu zdjęcie szparujemy, czyli wycinamy z tła, retuszujemy i wykorzystujemy na stronie internetowej, w serwisach sprzedażowych, magazynach itp. Zastosowanie jest ogromne, popularność coraz większa, a jaka jest cena packshotu?

Przede wszystkim należy zacząć od przedmiotu, który chcemy sfotografować. Najbardziej uproszczony podział fotografowanych obiektów to podział na produkty: mniej czasochłonne i bardziej czasochłonne:

 • do przedmiotów mniej czasochłonnych można zaliczyć: przedmioty małych rozmiarów, o jednolitej strukturze, nie wymagające dodatkowych czynności typu prasownie, produkty matowe w których nic się nie odbija, plastik.
 • do przedmiotów bardziej czasochłonnych zaliczymy: metal, szkło (wszystko się w nich odbija), odzież (wymaga prasowania, odpowiedniej stylizacji), przedmioty dużych gabarytów oraz produkty bardzo małych rozmiarów.

Przechodzimy zatem do kolejnego aspektu, czyli ilości zdjęć. Im więcej zdjęć w jednym zleceniu tym taniej. Dlaczego? Ponieważ, każde zlecenie wymaga indywidualnego podejścia, rozmieszczenia oświetlenie, wyboru optymalnego sprzętu. Co jest oczywiście bardzo czasochłonne. Dlatego też w naszym cenniku znajduje się podział na stosunek ilości zdjęć do ceny.

Cena za jedno zdjęcie produktowe zależy również od oczekiwań klienta co do finalnego efektu, czyli poziom retuszu i obróbki zdjęcia oraz czasu realizacji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym przykładowym cennikiem oraz do kontaktu. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, im więcej wiemy o Twoich potrzebach i Twoim produkcie tym lepiej jesteśmy w stanie wycenić zlecenie. Abyś miał pewność, że dostaniesz perfekcyjne zdjęcia wykonujemy bezpłatne zdjęcia testowe. Po nawiązaniu stałej współpracy, możesz liczyć na atrakcyjne rabaty!

Co jest wliczone w cenę packshotu?

Cena packshotu zawiera koszt wykonania zdjęcia, jak również obróbki po zrobieniu. Cena może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak złożoność ujęcia, liczba fotografowanych produktów i ilość koniecznej obróbki. W naszym cenniku są to proste, uśrednione koszty. Niemniej podczas realizacji zlecenia mogą one być nieco niższe lub wyższe, zależnie od trudności zadania.

Najważniejszym czynnikiem jest zazwyczaj złożoność ujęcia. Packshot będzie tańszy niż skomplikowane ujęcie z wieloma produktami lub rekwizytami. Tego rodzaju sesje produktowe wyceniamy osobno.

Czynniki, które wpływają na cenę packshotu

Maksymalnie uprościliśmy nasz cennik, abyś nie musiał przejmować się dodatkowymi kosztami. Jednak dociekliwym osobom chętnie wytłumaczymy co składa się na cenę.

Cena packshotu zależy od wielu czynników, takich jak złożoność ujęcia, liczba fotografowanych detali które wymagają manipulowania produktem oraz ilość wymaganej pracy postprodukcyjnej (obróbka graficzna). Niebagatelne jest też ustawienie oświetlenia i operowanie cieniem, zależne od ustawienia oraz wielkości kolejnych produktów.

Wszystkie te czynności po prostu są czasochłonne i stanowią nieodłączny proces wykonywania dobrych fotografii. Do tego oczywiście dochodzą różnego rodzaju koszty (głównie związane z wykorzystywaniem energii elektrycznej i zakupem osprzętu oraz oprogramowania).

Obróbka graficzna często determinowana jest wymaganiami klienta i tak zwaną trudnością produktu. Najtrudniejsze są produkty w których musimy niwelować odbłyski, załamania światła, albo zawierają one elementy prześwitujące, które mogą niekorzystnie wyglądać na fotografiach.

Przed rozpoczęciem współpracy wspólnie określamy jaki efekt chcemy uzyskać.

Niektóre popularne techniki post-processingu to dodanie cienia lub odbicia do produktu, usunięcie elementów rozpraszających uwagę w tle oraz korekta kolorów. W zależności od poziomu wymaganego post-processingu, cena może wzrosnąć.

Jak uzyskać najlepszą jakość zdjęć

Aby osiągnąć najwyższą jakość zdjęć należy zadbać o profesjonalne i prawidłowo ustawione oświetlenie, odpowiednie i atrakcyjne ustawienie fotografowanego produktu, oraz o wcześniejsze dokładne przygotowanie obiektu do zdjęć. Profesjonalne zdjęcie produktowe to zdjęcie ostre na całej szerokości i poddane dokładnej obróbce w programie graficznym.

Naturalne światło będzie doskonałe do fotografowania postaci lub obiektów w ich naturalnym otoczeniu, na sesjach terenowych lub biznesowych, ale może być wrogiem podczas sesji produktowej. W fotografii produktowej najlepsze warunki uzyskujemy dzięki konfiguracji lamp pod wymagania produktów. Tutaj często konsultujemy z Klientem, jaki efekt chcemy uzyskać.

Ważny jest także kąt nachylenia. Zdjęcia robione z lekkiej perspektywy obecnie królują. Zależy to jednak mocno od produktu, bo na przykład ubrania fotografuje się głównie en face i tutaj należy dobrze ustawić statyw i aparat.

Wreszcie ostrość i odpowiednia rozdzielczość obrazu są kluczowe. Upewniamy się, że zdjęcia mają odpowiednią ostrość i nie ma na nich zniekształceń, ani rozmyć. Aby dopełnić efektu należy umieścić je na stronie internetowej w odpowiedniej rozdzielczości – jeśli będą za małe mogą po prostu stracić swój urok. Jeśli zaś będą za duże, mogą się wolno ładować, co może zniechęcić potencjalnego klienta do zakupu. Dlatego dostosujemy zdjęcie do możliwości Twojej strony internetowej tak aby świetnie wyglądało i jak najlepiej spełniało swoją funkcję.

 • Fotografia produktowa nie obejdzie się też bez odpowiedniego przygotowania produktu do zdjęć, jego oczyszczenia, uformowania/ułożenia, wypchania itp. Nasze studio wyposażone jest w liczne przyrządy do detalicznego czyszczenia i polerowania przedmiotów. Zwykle jednak ten problem rozwiązują za nas nasi Klienci przesyłając nam produkty w idealnym stanie.
 • Oczywiście każdy produkt wymaga innej obróbki zdjęcia dlatego wiele wątpliwości rozwiewa się podczas kontaktu z nami.

Czym są zdjęcia typu duch?

To zdjęcia ubrań na niewidocznym manekinie. Fotografia oddaje realne kształty ubioru, a całość jest prezentowana na białym tle, bez żadnych dystrakcji.

Często zadawane pytania, na jakie znajdziecie odpowiedzi w naszym cenniku to:

 • Ile kosztuje zdjęcie packshot?
 • Ile kosztuje zdjęcie produktu?

Pojawiają się także inne pytania wymagające bardziej szczegółowego omówienia:

 • Ile kosztuje zdjęcia z modelkami? Sesja jest wyceniana indywidualnie, a najprostszym sposobem kalkulacji jest liczba potrzebnych zdjęć oraz ilość przeznaczonego czasu na sesję.
 • Ile kosztuje szparowanie zdjęć? Cena zależy od jakości przesłanych zdjęć oraz od ich ilości. Jeśli zdjęcie przedstawia prosty, jednolity produkt na białym tle, jest dobrze oświetlone i wymaga tylko szparowania jego cena jest dużo niższa niż np. w przypadku zdjęcia skomplikowanego produktu wykonanego w słabej jakości na różnokolorowym tle. Dlatego najprościej będzie jeśli wyślesz do nas swoje zdjęcie, powiesz jakie masz oczekiwania, my to zdjęcie zobaczymy i wycenimy.

Uważasz, że nasz cennik fotografii produktowej jest nieczytelny? Napisz do nas, albo zapytaj o indywidualną wycenę.

Usługi dodatkowe:

 • optymalizacja zdjęć pod różne wymiary do sklepu internetowego i kompresowanie wielkości plików (aby zajmowały jak najmniej czasu podczas ładowania strony internetowej)
 • Próbne oraz przykładowe zdjęcia przesyłamy do Państwa ze znakiem wodnym. Próbki są bezpłatne w ramach podjęcia współpracy
Przejdź do początku strony